Penulis Topik: Suroboyo - Jawa Timuran  (Dibaca 35497 kali)

0 Anggota dan 1 Pengunjung sedang melihat topik ini.

Offline dxdiag

• Full Member
  • Tulisan: 205
Re:Suroboyo - Jawa Timuran
« Jawab #45 pada: Maret 16, 2010, 08:47:20 AM »
konco2 kabe tolongaen aku yo? saiki aku butuh impo jenis2 ic prascaller pll pemancar fm iku type opo wae yo?

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #46 pada: Maret 16, 2010, 08:51:01 AM »
terutama prescaller kanggo gandengane ic motorolla mc145151 iku seng apik & gampang dolekane kuwe ic type opo?

THE MARCONIST

• Pengunjung
« Jawab #47 pada: Maret 16, 2010, 12:15:39 PM »
konco2 kabe tolongaen aku yo? saiki aku butuh impo jenis2 ic prascaller pll pemancar fm iku type opo wae yo?

oala rek......, gak usah repot repot. Sampean perlu IC opo ae, coba sampean nang nggone warung Markonah yo akeh onok e. Umpamane gak onok, pesen ae gampang kok. Lho sampean kok suwe gak tau ketok nang ndi....?

Offline isurG_

• Isurganteng
  • Administrator
  • Hero Member
  • Tulisan: 2669
  • Keseharianku Melawan Waktu
    • Keseharianku Melawan Waktu
« Jawab #48 pada: Maret 16, 2010, 10:54:42 PM »
kalo mo yang langka alias susah beli sama mpok ... kalo yang gampang ... cari 74F112 X 2 ntu sama saja dengan pembagi ssepuluh... lb3500, MC10231 kalo menurut pembicaraan dari skema yang bapak punya kaya na pesen sama mpok aja de ... jadi tak kudu modif2 lagi :D

fb : isurg
ig : isurg_ , isurganteng
yb : isurcocc
tw : isurg
web : tukangsapu.net, aditama.net, elektronika.web.id

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #49 pada: Maret 17, 2010, 07:19:26 AM »
oala rek......, gak usah repot repot. Sampean perlu IC opo ae, coba sampean nang nggone warung Markonah yo akeh onok e. Umpamane gak onok, pesen ae gampang kok. Lho sampean kok suwe gak tau ketok nang ndi....?
[/quote]
warung markonah kih nang endi panggonane rek? aku kog gak tau krungu? cak MARCONIST aku oleh njaluk nomor telpone ta? arek takok2 masalah pemancar ef em soale aku arep belajar gawe PLL kih cak!!!!

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #50 pada: Maret 17, 2010, 07:33:44 AM »
cak MARCONIST aku oleh njaluk nomer telpone ta? omahmu nang endi? bekne aku pingin dolan2 mrunuh dolek utangan  :P eh kliruuu dolek ilmu nggawe pemancar ef em PLL

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #51 pada: Maret 17, 2010, 07:40:59 AM »
mas isur yg ganteng tankz atas imnpona, entar Q cari2 dulu icnya di pasar genteng. ada lagi nih pertanyaan untuk crytal mc145151 kan pake 3.2Mhz masalahnya saya cari gak ada yg pass 3.2Mhz adanya 3.2XXXMhz kira2 bisa dipake gak? kalu ada persamaan nilai crystal 3.2Mhz itu nilainya brp aja? tankz

THE MARCONIST

• Pengunjung
« Jawab #52 pada: Maret 17, 2010, 10:07:07 AM »
cak MARCONIST aku oleh njaluk nomer telpone ta? omahmu nang endi? bekne aku pingin dolan2 mrunuh dolek utangan  :P eh kliruuu dolek ilmu nggawe pemancar ef em PLL

Pisan maneh sampean nyeluk aku "cak" tak tunjek ........!

Cobak deloken profilku tah ......!

THE MARCONIST

• Pengunjung
« Jawab #53 pada: Maret 17, 2010, 10:08:32 AM »
mas isur yg ganteng tankz atas imnpona, entar Q cari2 dulu icnya di pasar genteng. ada lagi nih pertanyaan untuk crytal mc145151 kan pake 3.2Mhz masalahnya saya cari gak ada yg pass 3.2Mhz adanya 3.2XXXMhz kira2 bisa dipake gak? kalu ada persamaan nilai crystal 3.2Mhz itu nilainya brp aja? tankz

Oalah    ........ kristal 3,2 ae nang warunge Markonah yo kiloan Cak .....!
« Edit Terakhir: Maret 17, 2010, 10:16:27 AM oleh MARCONIST »

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #54 pada: Maret 17, 2010, 03:53:56 PM »

Pisan maneh sampean nyeluk aku "cak" tak tunjek ........!

Cobak deloken profilku tah ......!
hahahahaha aku kliruuuuu???? sepurane neng mbak yuk tak kiro njenengan jaler jebule estri, pisan maneh sepurane ingkang ageng

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #55 pada: Maret 17, 2010, 03:56:36 PM »
kaet ikih aku nemui cewek jago gawe pemancar ef em  ;D siiippp siiippp siiipppp

THE MARCONIST

• Pengunjung
« Jawab #56 pada: Maret 17, 2010, 04:12:47 PM »

dikiro mek arek lanang thok a sing iso .?

;D

Salam

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #57 pada: Maret 17, 2010, 05:06:15 PM »

;D

Salam
aku jadi malu kalah sama perempuan tp gakpapa soalnya diatas langit kan masih ada langit lagi ya kan mbak? dan aku ku pegang pepatah yg berbunyi " malu bertanya sesat dijalan" dan " tuntulah ilmu walaupun sampe ke negeri china"  :P ;D ;)

THE MARCONIST

• Pengunjung
« Jawab #58 pada: Maret 17, 2010, 05:55:28 PM »

;D

Salam
aku jadi malu kalah sama perempuan tp gakpapa soalnya diatas langit kan masih ada langit lagi ya kan mbak? dan aku ku pegang pepatah yg berbunyi " malu bertanya sesat dijalan" dan " tuntulah ilmu walaupun sampe ke negeri china"  :P ;D ;)

Malu bertanya.., sesat dijalan.... Tapi terlalu sering bertanya  ya memalukan Bro ...!

Tuntutlah ilmu sampai kenegeri china...., lha lak opo repot-repot. Cino e wis akeh nang Pasar Atom, nang jagalan yo akeh ......

Lagi pulo ini bukan kalah atau menang. Lha... muridku iku 90 persen iku lanang kabeh ... yok opo ...?
...

Offline dxdiag

• Full Member
« Jawab #59 pada: Maret 17, 2010, 09:20:02 PM »
kalu gitu aku mau dong jadi muridnya